Haber

İnce’nin avukatından açıklama: FETÖ kumpasın altından çıktı

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin avukatı Fidel Okan, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Okan, bu brifingi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının müvekkili Muharrem İnce’nin iftira, hakaret, tehdit, şahsına el koyma gibi kabahatlerinden dolayı yürüttüğü soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı ile yaptığı görüşme üzerine yaptığını ifade etti. hukuka aykırı veriler, şantaj ve özel belgelerde sahtecilik.

“3 ANA KUSURDAN 2’Sİ HAKKINDA FETÖ SORUŞTURMASI”

Okan, soruşturma sonucunda haklarında karar verilen 17 zanlıdan bir kısmının gözaltına alındığını, bir kısmının yurt dışında olduğunu, bir kısmının da arandığını bildirdi. “Dosyada milletvekili adaylığım döneminde iftira atan 3 asıl failden 2’si hakkında, 2 kişi hakkında da örgüt üyeliğinden soruşturma yürütülüyor. Diğer FETÖ yöneticileri dışında şikayetçi olduğumuz tek kişi hakkında soruşturma yürütülüyor. İftiranın yabancı ayağının FETÖ mensubunun iki ana faili Cevheri İtimat ve Ali Yeşildağ hakkında kararlar verildi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan 16 kişi de FETÖ üyesi ve yurt dışındaydı.”söz konusu.

“OLAY BİZİM TARAFIMIZDAN CİDDİ OLARAK TAKİP EDİLMEKTEDİR”

Okan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gözaltına alınan diğer kişilerin sorgu ve ifade süreci devam etmekte olup, müvekkil aleyhindeki fiiller Başsavcılık tarafından kamu görevlisine karşı işlenen suçlar kapsamına girmektedir. Bu noktada olay büyük bir ciddiyetle takip edilmektedir. FETÖ unsurlarıyla birlikte hareket ettiği savcılık tarafından soruşturulan diğer şahısların siyasi tutumları nedeniyle tarafımızca.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu