Haber

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE SOMALİ CUMHURBAŞKANI’NIN GÖRÜŞMESİNDE İSRAİL’İN FİLİSTİN’E SALDIRILARI KONUŞULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Pir Mahmud’la görüştü. İkilinin görüşmesinde İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, Türkiye’nin Gazze’ye insani yardım götürme çabaları ve insani ateşkes için atılacak adımların görüşüldüğü öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Pir Mahmud ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi. İkilinin görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü. Görüşmede İsrail’in Filistin topraklarında katliama dönüşen saldırıları, Türkiye’nin Gazze’ye insani yardım götürme çabaları ve insani ateşkes için atılacak adımların görüşüldüğü öğrenildi.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslüman ülkelerden mazlum Filistin halkına destek yönünde gelen açıklamaların değerli olduğunu, bölgede kalıcı barış ve istikrarın ancak birlik içinde hareket edilmesiyle sağlanabileceğini ifade etti. Toplantıda ayrıca Türkiye-Somali ilişkileri, terörle mücadele ve ekonomik işbirliği alanlarında atılabilecek adımlar da ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu